2014 NBA All Star Smaç Yarışması'nda yarışacak isimler açıklandı. Son şampiyon Terence Ross'un başı çektiği çok iddialı bir kadronun yanı sıra geleneksel smaç yarışmasından çok farklı, yeni bir formatı da göreceğiz.

14 Şubat gecesi oynanacak 2014 NBA All Star Maçı'nın koçlar tarafından seçilen yedekleri açıklandı.

2014 NBA All-Star maçının ilk beşleri açıklandı.

Her yıl düzenli olarak Forbes tarafından açıklanan NBA'nin en değerli takımları sıralamasında bu yıl da zirve değişmedi.

Dallas Mavericks'in Alman yıldızı Dirk Nowitzki, kariyerinin devamı konusunda açıklamalarda bulundu.

Denver Nuggets'ın İtalyan oyuncusu Danilo Gallinari'nin dizindeki sakatlığı nedeniyle sezonu kapadığı açıklandı.

Boston Celtics, Miami Heat ve Golden State Warriors, 4 oyuncuyu kapsayan üçlü bir takasta anlaştı.

Yıldızı Derrick Rose'un tekrar sezonu kapatmasıyla birlikte hedef küçülten ve bir süredir kadroyu boşaltarak geleceğe yatırım yapmayı tartışan Chicago Bulls, takımın en önemli isimlerinden Luol Deng'i Cleveland Cavaliers'a gönderdi.

NBA Şampiyonu Boston Celtics

NbaTr.Com - Çarşamba, 18 Haziran 2008
Kevin GarnettTD Banknorth Garden'da fibal serisinin 6. maçında Los Angeles Lakers'ı tarihi bir skorla 131-92 mağlup eden Boston Celtics, seriyi 4-2 yaparak 2008 NBA Şampiyonu oldu.

Dengeli giden ilk çeyrek sonrası tüm ipleri eline alan Celtics, 24-20 üstünlükle kapattığı ilk çeyrek sonrası 2. çeyreği 34-15 önde kapatırken devreye 58-35 önde girdi.

3. çeyrekte Celtics fırtınası dinmezken bu çeyreği 31-25 önde tamamlayan Celtics, son çeyreği 42-32'le geçti ve Lakers'a tarihi bir hezimet yaşatarak şampiyonluğunu ilan etti.

Finallerin MVP'si Paul Pierce 17 sayı-10 asist yaparken, Kevin Garnett 26 sayı-14 ribaunt ve Ray Allen 26 sayı-4 ribaunt yaptı.

Rajon Rondo 21 sayı-8 ribaunt-7 asist-6 top çalma yaparken, benchten gelen James Posey 11 sayı ve Eddie House 9 sayı yaptı.

Lakers'ta Kobe Bryant 22 sayı yaparken, Lamar Odom 14 sayı-10 ribaunt, Pau Gasol 11 sayı-8 ribaunt ve Derek Fisher 7 sayı yaptı.

LOS ANGELES LAKERS
STARTERS MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Lamar Odom, PF402-80-110-16010105003414
Vladimir Radmanovic, PF222-62-60-0033000056
Pau Gasol, PF324-70-03-40882005311
Kobe Bryant, SG437-223-95-51231104122
Derek Fisher, PG282-40-23-3000400157
BENCH MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Ronny Turiaf, C111-10-00-0011000022
Luke Walton, SF142-41-23-4000210028
Trevor Ariza, SF91-30-11-2011000013
Sasha Vujacic, SG153-41-20-0112110207
Jordan Farmar, PG263-53-43-40111104212
TOTALS  FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
 27-6410-2728-38227291640192592
 42.2%37.0%73.7%Team TO (pts off): 19 (29)
 
BOSTON CELTICS
STARTERS MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
Kevin Garnett, PF3610-180-16-7311144310226
Paul Pierce, SF394-132-77-812310202217
Kendrick Perkins, C131-30-00-0224001252
Ray Allen, SG328-127-93-31342301026
Rajon Rondo, PG328-200-15-72578601321
BENCH MIN FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
P.J. Brown, FC161-20-04-4123211046
James Posey, SF264-43-30-01231311211
Eddie House, PG162-61-54-4022500009
Tony Allen, SG61-20-00-0000100002
Leon Powe, PF93-50-02-2134000058
Glen Davis, C151-20-01-2224000023
TOTALS  FGM-A 3PM-A FTM-A OREB DREB REB AST STL BLK TO PF PTS
 43-8713-2632-3714344833184725131
 49.4%50.0%86.5%Team TO (pts off): 8 (6)
 
Flagrant Fouls: 1 LALAKERS ( J Farmar 1 )
Technical Fouls: PLAYERS: None - TEAMS (def3sec): BOSTON (2), LALAKERS (1) - COACHES: None
Officials: Joe Crawford , Bennett Salvatore , Eddie F. Rush
İlgili Diğer Haberler
Yorumlar (32)Add Comment
 1 2
...
Yorumu Yazan emir, 18 Haziran 2008, 07:09:54
maçı izledim neredeyse maç 45 sayı farkla bitiyordu ama yinede heyecanlıydı.paul pierce mvp oldu zaten bunu herkes biliyor ama benim için o önemli değil BEAT L.A. !!!
...
Yorumu Yazan The_An$wer3(İver$on), 18 Haziran 2008, 06:59:32
K.G yüzüğü kaptı darısı İvy nin başına -_- -_-
 1 2

Yorum yazın
Yazı Alanını Küçült | Yazı Alanını Büyüt

busy
 


Sosyal Medya ile Takip Edin!

Twitter Facebook Friendfeed RSS

Son Yorumlar

İddaa Basketbol Nası...
Nasıl bir farkı olacak ki bayan basketbolunun?
NBATR - İhsan Bayülk...
Çok güzel röportaj olmuş. Ben İhsan Bayülken...
7 Yıl Aradan Sonra P...
İnşallah bu sene de playoff yapaca Efes.
Howard'ın Dönüş Tari...
Howard gerçekten başa bela bir oyuncu, sürekli ...
Kevin Martin de Saka...
sitenizde iletisim adresi göremedik. Reklam verme...
NBATR - İhsan Bayülk...
Semih Erden basketbola verdi kendini. nba günleri...
İddaa Basketbol Nası...
tr bayan basketbol nasıl oynanır kuralı warmı ...
İddaa Basketbol Nası...
arkadaslar tr bayan basketbol nasıl oynanıyo bı...
Michael Jordan EFSAN...
Meryem mesajını çok geç gördüm kusuruna bak...
NBA'in En İyi Oyuncu...
bune ya michael jordan

© 2004 - 2013 | Türkiye'nin NBA ve Basketbol Portalı | nbatr.com


Sitede yer alan haber ve yazılar Kaynak gösterilmeden herhangi bir medya ortamında yayınlanamaz.!

NBA

NBA Basketbol
NBA TV NBA TV izle